4.6 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodyPozdní lyžování čtyřikrát jinak: Která rakouská střediska jsou vhodná pro rodiny?

Pozdní lyžování čtyřikrát jinak: Která rakouská střediska jsou vhodná pro rodiny?

Date:

Nenechte si ujít

Koncept zero waste můžete přenést i do kuchyně.

Domácnosti chtějí být bezodpadové. Bezodpadní životní styl proniká do běžného...

Cestovatel radí, kam vyrazit

Jadran a Středomoří nejsou jediná místa, kde si odpočinout...

Egypt a Jordánsko jsou dovolenkové ráje.

Nejkrásnější letoviska jsou na Sinajském poloostrově. Se zájmem rekreantů se...

Kde poznáte pravou tvář Toskánska?

Pravé Toskánsko přežívá na malebném venkově. Florencie, Siena, Lucca, Arezzo,...

Fanoušci se dočkali. Oktagon oznámil očekávanou odvetu Vémolu a Kincla

Odveta, která ukončí diskuse o tom, kdo je lepším...
- Komerční sdělení -časopis

Už jste si někdy vyzkoušeli lyžování v Rakousku? Pro mnohé je to ideální volba, zejména pokud jde o čas, za který se na místo dopravíte a zároveň o podmínky na svahu či služby.

Ze Slovenska se nejrychleji dostanete do středisek v Horním a Dolním Rakousku. Zde je několik z nich, které se vyplatí navštívit.

Hinterstoder & Wurzelalm
Lyžařská střediska Hinterstoder a Wurzelalm se nacházejí blízko sebe na jihu Horního Rakouska. Obě jsou snadno dostupné z dálnice A9 a kromě úžasného horského panoramatu pohoří Totes Gebirge se pyšní i první desetisedačkovou lanovkou v Horním Rakousku.

Hinterstoder leží v nadmořské výšce 2000 metrů a na čtyřiceti kilometrech sjezdovek nabízí pravé lyžařské eldorádo. Počínaje jednou z nejstrmějších sjezdovek v Rakousku – Inferno přes Funpark pro snowboardery či zážitkovou sjezdovku Fun Trail.

Nedávno zde otevřeli na ploše 16 tisíc m2 nový dětský svět Kinderland, rozlohou největší v Horním Rakousku, s lyžařským kolotočem, dopravními pásy, dobrodružnými sjezdovkami a pohodlnou obslužnou plochou pro děti.

O zábavu se ve středisku postará i SnowTrail s vlnitou dráhou a ostrými zatáčkami, rychlostní a závodní dráhou s měřením času.

Lyžařské středisko Wurzelalm leží uprostřed krásných hor v chráněné přírodní oblasti Warscheneck a umožňuje lyžování na 22 kilometrech sjezdovek. Středisko se pyšní nejrychlejší pozemní lanovkou v Evropě.

Optimální podmínky si zde díky dlouhým a širokým sjezdovkám najdou především rodiny. Sněžný taxík Sunny-Flitzer bezpečně dopraví nejmenší ze stanice lanovky do Sunny Kids Parku.

Nechybí ani zážitkové sjezdovky s vlnitou či hadí dráhou, ale také rychlostní a závodní dráha s měřením času. Speciální nabídky jako Rodinná neděle se zážitkovými stanicemi a soutěžemi, jakož is výhodami pro celou rodinu, se postarají o dokonalý lyžařský zážitek.

Během března se bude v obou střediscích konat několik zajímavých akcí.

Ve středisku Wurzelalm to bude již 10. března den zimní turistiky, 23. března probíhá ve středisku Hinterstoder kulinářská akce Genussgipfel na horských chatách kopce Höss, kde v ceně celodenního skipasu budete moci ochutnávat rakouská vína a místní speciality.

Lackenhof am Ötscher
Atraktivní lyžařské středisko v Dolním Rakousku přitahuje lyžaře pro své vynikající lyžařské podmínky. Téměř 20 kilometrů sjezdovek všech náročností je zde vždy výborně upraveno.

Údolní část areálu se čtyřsedačkovou lanovkou s mírnými kratšími svahy je rájem pro začátečníky a rodiny s dětmi. Nachází se zde také snowpark a dětská zóna Sunny Kids Park.

Na výukový svah v dětském hřišti děti pohodlně vyveze pojízdný „kouzelný“ koberec a dva vleky. Na delší, téměř tříkilometrovou panoramatickou sjezdovku na svahy Malého Ötscheru se musíte vyvézt výše.

U výstupní stanice Ötscherbahn se nacházejí dvě sjezdovky pro náročnější lyžaře. Pro všechny, kteří chtějí zdokonalovat svou techniku carvingu, ale také pro tréninkové a závodní účely je ideální rozšířená sjezdovka Distelpiste.

V okolí Lackenhofu jsou pro běžkaře k dispozici tratě o délce 19,5 kilometru. Trochu klidnější atmosféra panuje na dvou značených sněžnicových trasách. Romantiku zase zažijete při jízdě v saních tažených koňmi, případně zde můžete absolvovat i túru s lamy.

Hochkar
Nejlépe položené a také jedno z nejoblíbenějších středisek v Dolním Rakousku nabízí rozmanité sjezdovky a spoustou skvělých možností sportování na svahu i mimo něj.

Středisko nabízí sněhovou jistotu od začátku prosince do dubna. Rodiny s dětmi a začátečníci si mohou vybrat některou z osmi modrých sjezdovek, dalších osm sjezdovek je označeno červenou barvou a pro lyžařské profesionály je zde připraveno 3,5 km černých, nejtěžších sjezdovek.

Ve středisku je speciální prostor Kinderland vyhrazen dětem. Vstup do Kinderlandu je s platným skipasem zdarma, bez skipasu stojí vstup 12 €. V dětské zóně naučí zaměstnanci zdejší lyžařské školy děti lyžovat.

Průměrný sklon terénu a svahy zabezpečené proti lavinovému nebezpečí nabízejí ve Freeride Zentrum Ost zážitek z jízdy méně zkušeným freeriderům i profesionálům. Součástí střediska je také snowpark pro vyznavače freestylu všech úrovní.

Hodně se tu toho dá zažít i mimo sjezdovky. K dispozici jsou zde trasy na zimní a sněžnicovou turistiku, desítky běžkařských kilometrů, přírodní sáňkařská dráha nebo romantické jízdy v saních s koňským spřežením.

Několik restaurací a aprés ski ve středisku nabízejí návštěvníkům různé typy kuchyní a jídel. V rámci akce Genuss Wedeln 9. března budete moci na svazích Hochkaru ochutnat různé speciality a vína špičkových dolnorakouských vinařů, 16. března si zde mladí mohou vyzkoušet jízdy ve volném stylu Snow Fun Riders Tour a 23. března návštěvníci zažijí brzkou ranní lyžovačku „.

Kasberg
Lyžařský areál Kasberg leží nad vesničkou Grünau im Altal a nabízí 21 kilometrů upravených sjezdovek, které nezklamou nejmenší lyžaře ani dospělé. Středisko se rozkládá na dvou výškových plošinách.

Lyžaře nejprve pohodlná osmimístná kabinová lanovka vyveze na vrchol Jagspitz ve výšce 1270 metrů, který je jako stvořený pro výuku lyžování. Odtud pokračuje dalších sedm vleků, čtyřsedačková lanovka a gondola pro 12 osob, které vedou až do výšky 1600 metrů.

Středisko potěší lyžaře různých úrovní díky 11 km modrých, 9 km červených a 1 km černých sjezdovek. Děti mají k dispozici cvičnou louku ve slunné oblasti areálu u horní stanice kabinové lanovky.

Dětský park je vybaven kolotočem s tubingovými dušemi, dvěma pojízdnými koberci, eskymáckou vesničkou a kouzelným lesem s pohádkovými postavičkami.

Ti, kdo vyhledávají akci a zábavu, si na své přijdou v Boarderparku pro snowboardery, který leží nad hranicí lesa a je plný vzrušujících zábradlí, překážek, boxů a skoků.

Atraktivní je i svah Ochsenalm s dlouhými, širokými, červeno-černými sjezdovkami, které se využívají při závodech FIS. Hora Kasberg je známá také pro crossovou dráhu a Fun Park, odpočinout si můžete v množství útulných horských chat se slunečními terasami a v restauracích s tradičními pochoutkami.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek