4.6 C
Brno
Úterý, 28 března, 2023
DomůSportUEFA rozhodla. Nový formát bude mít Liga národů i kvalifikace

UEFA rozhodla. Nový formát bude mít Liga národů i kvalifikace

Date:

Nenechte si ujít

Koncept zero waste můžete přenést i do kuchyně.

Domácnosti chtějí být bezodpadové. Bezodpadní životní styl proniká do běžného...

Cestovatel radí, kam vyrazit

Jadran a Středomoří nejsou jediná místa, kde si odpočinout...

Egypt a Jordánsko jsou dovolenkové ráje.

Nejkrásnější letoviska jsou na Sinajském poloostrově. Se zájmem rekreantů se...

Kde poznáte pravou tvář Toskánska?

Pravé Toskánsko přežívá na malebném venkově. Florencie, Siena, Lucca, Arezzo,...
- Komerční sdělení -časopis

Změny budou platit od ročníku 2024/2025

Na středečním zasedání Výkonného výboru Evropské fotbalové unie (UEFA) ve švýcarském Nyonu odsouhlasili změnu hracího formátu Ligy národů od ročníku 2024/2025 i evropských kvalifikací o postup na EURO, resp. MS. Informoval o tom oficiální web UEFA.

Od následující edice 2024/2025 zavedou v Lize národů novou vyřazovací fázi. čtvrtfinále, které se bude hrát v březnu a vytvoří se jí kontinuita mezi skupinovou fází končící v listopadu a červnovým závěrečným turnajem Final Four.

Do čtvrtfinále postoupí vítězové čtyř skupin A-divize a týmy z druhých měst. Ve dvouzápasech systémem doma – venku si vítězové čtyř konfrontací vybojují místenky na turnaj Final Four.

Mužstva ze třetích míst v A-divizi, z druhých a třetích příček v B-divizi i druhých míst v C-divizi si proti sobě změří síly v play off o postup, rep. udržení se.

Rozšíření formátu Ligy národů se bude týkat jen vybraného počtu týmů, ostatní reprezentace už budou moci v březnu 2025 zahájit zápolení v evropské kvalifikaci MS 2026. Nový bude i formát evropské kvalifikace na EURO nebo MS.

Týmy rozdělí los do dvanácti skupin po čtyřech a pěti, čímž dojde k oživení kvalifikace a bude méně předvídatelná a dynamičtější.

„Zavedení Ligy národů bylo úspěšným příběhem a nahradilo přípravné zápasy soutěžními. V nové vyřazovací fázi dostanou týmy ještě více příležitostí k postupu při zachování stejného počtu zápasů v mezinárodním kalendáři zápasů.

Evropské kvalifikace jsme také řešili a formát také prošel úpravou, přičemž nabídne všem týmům stejnou šanci kvalifikovat se na velké turnaje.

Přinese to více vzrušujících zápasů do fotbalových soutěží evropských národních týmů,“ uvedl prezident UEFA Aleksander Čeferin.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek